15:27
הצטרפו אלינו

הצטרפו עכשיו כשותפים/ות בכלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל!

אנחנו צריכים אותך כדי לחזק ולהגדיל את שקוף, כלי התקשורת היחיד שנמצא בבעלות מלאה וישירה של הציבור.

אצלנו אין פרסומות ואין טייקונים – רק תמיכות קטנות במודל ייחודי המאפשר לנו לעשות עיתונות מעמיקה שמשנה את המציאות, ולפעול אך ורק למען האינטרס הציבורי.

העין השביעית פועלת תחת עמותת שקוף, גוף התקשורת העצמאי הגדול בישראל.

הצטרפו עכשיו בתמיכה חודשית קבועה בכל סכום

₪25
₪35
₪50
₪100
₪200
סכום אחר
לתשלום מאובטח
  • כבר שנים שאנחנו מייצרים עיתונות חוקרת, מעמיקה, ביקורתית – ועם מאות אלפי קוראים בחודש אנחנו משפיעים על סדר היום ומשנים מציאות – אך כדי להמשיך להתרחב ולהגדיל את ההשפעה, אנחנו צריכים אותך איתנו. 
  • אצלנו אתם הבוסים. אנחנו גוף תקשורת שמבטיח עבודה רק למען הציבור – בלי בעלי הון ובלי פרסומות.
  • כל הצטרפות בתמיכה חודשית קבועה מעניקה מעמד "מוציא/ה לאור" (מו"ל) ואת הזכות להכווין בהצבעה שוות זכויות את הפעילות העיתונאית.
  • אנחנו מאמינים שהדרך היחידה לעשות היום עיתונות נקייה היא בתמיכה ציבורית מלאה. הגב שלנו מגיע מכן – לא רק בתמיכה כספית, אלא גם ערכית ומהותית. רק בזכות כל אחד ואחת מכם נוכל להבהיר לכולם – לפוליטיקאים, לכלי התקשורת, לבעלי ההון – שאנחנו מייצגים ציבור רחב וגדול, ונוכל להמשיך לחקור, לחשוף ולשנות מציאות.

הפעילות שלנו מאוגדת בעמותה ללא מטרות רווח, ומורכבת משתי מערכות עיתונאיות:

שקוף – העוסקת בתיקון הכנסת, מיגור שחיתות וקידום שקיפות. היא חושפת ומנתחת את הכשלים במציאות הפוליטית, ופועלת כדי לתקן אותם, בלי לתת הנחות לאף מחנה פוליטי.

העין השביעית – העוסקת בביקורת על התקשורת ובחשיפת היחסים הפסולים בין התקשורת לבעלי ההון ולשלטון. היא מצביעה על בעיות ועיוותים ודורשת תיקון ואחריות מכלי התקשורת.

הגברנו את השקיפות בכנסת

לראשונה, חשפנו את היומנים, הצהרות הון, אינטרסים והצבעות חסויות של שרים וח"כים.

גם מחוץ לשלטון

הובלנו להחלת חוק חופש המידע על אגודות עותמאניות, ליישום תקנות להגברת השקיפות ברשויות מקומיות והפכנו 19 ראשי ערים לשקופים בפעילותם.

בנינו מדדים חדשניים לבדיקת עבודת הח"כים

בחנו מי מהח"כים מגיש שאילתות ומי מבין השרים עונה עליהן. ניתחנו את פעילותם ברשתות החברתיות, בדקנו את הנוכחות במליאה ובוועדות, ועוד.

הנגשנו וחשפנו קשרי הון-שלטון-עיתון

מיפינו והנגנשו את הבעלויות בתקשורת ואת הקשרים הנסתרים בין פוליטיקאים לתקשורת.

רון לנדאו
מו"ל של שקוף

"בכל פעם הם מוצאים דרך חדשה להפוך את המדינה הזאת לפחות מושחתת"

נועה
מו"ל של שקוף

"בזכות הכתבות של 'שקוף' – דברים מתחילים לזוז! כשלא מפחדים לכתוב את האמת ולשים את הדברים על השולחן, לטוב ולרע, אז אפשר לעשות דברים גדולים"

דובר של ח"כ מהקואליציה

"הנתונים ששקוף מפרסמים גורמים לנבחרי הציבור לעבוד קשה יותר למען הציבור"

שאלות ותשובות

את/ה תומכ/ת בגוף תקשורת העצמאי הגדול ביותר בישראל, שמאתגר את העיתונות הממוסדת בישראל, ושתמיד ישאף לחשוף את האמת ורק את האמת ולא לסלף שום סיפור בשביל עוד רייטינג. הכסף שלך יחולק לפי צרכי המערכת, גם לשקוף וגם לעין השביעית. כמובן שכמו תמיד, את/ה תוכל/י לראות את השימוש בכסף שלך, עד השקל האחרון, בתקציב הציבורי השקוף. 

סוגיית הימין-שמאל עולה כל כך הרבה, אז טרחנו והכנו דף שלם שמסביר כיצד אנחנו משרתים אתכם ולא אף צד פוליטי – ולמה אין אצלנו פרות קדושות.


הצליחו לגרום לנו לחשוב שזה ימין מול שמאל. אנחנו והם. האמת היא שזה באמת "אנחנו והם" – אבל אנחנו זה כל הציבור, והם זה הכוחות בעלי האינטרס הצר שפועלים מאחורי הקלעים לשמר מציאות שהם מרוויחים ממנה – ואנחנו שנרמסים תחתיה. המציאות הטרגית הזו לא נולדה יש מאין – היא תולדה של מערכה מוצלחת ואינטנסיבית שמנהלים המסוקרים נגד המסקרים, ומי ששולטים בתקשורת נגד עצמה.


פירות המערכה הזו? חשדנות ציבורית מעמיקה כלפי איכות התחקירים. התוצאה? חממה לפוליטיקאים מושחתים – שכל זרקור המכוון לתוכה רק מסייע לצמיחת עוד עשבים שוטים. אנו מותחים ביקורת על כל מי שמגיעה לו ביקורת. כי אין פרות קדושות. כי סדר היום שחשוב יותר מכל הוא זה של מנהל תקין שפועל למען הציבור, יהיה אשר יהיה הבית האידאולוגי שלו. ישראל יכולה להיות מקום טוב, זול וסולידרי יותר.

שקוף פועל בהכוונת הציבור! כל חבר קבוע (שתומך בכל חודש, בכל סכום) זוכה למעמד "מוציא לאור" (מו"ל) בשקוף.

המוציאים לאור מכווינים באופן שוטף, בהצבעה דמוקרטית (שוות זכויות), את הפעילות של שקוף, בכלל זה:

  • תחומי הסיקור של כתבים חדשים
  • מושא הסיקור של "כתב הצל"
  • מושא הסיקור בפרויקטים מיוחדים (כמו מעקבים של חוקרים פרטיים, תחקירי סביבה, ספורט, תרבות ועוד)

בנוסף, החלטות עקרוניות של העמותה יועמדו גם הן להצבעת החברים

איך זה עובד בפועל? פעם בכמה חודשים תקבלו אימייל עם טופס הצבעה. תוכלו להתעלם ממנו – או לחלופין, בכמה קליקים פשוטים, לקבוע במה יתמקד גוף תקשורת שלם שעובד רק בשבילכם.

מו"ל בשקוף אינו מעמד משפטי ואינו מחייב חברות בעמותה או חשיפה כלשהי.

תמיכות באמצעות פייפאל מביאות איתן עמלה שערורייתיות – לעיתים כמעט 10% מכל תמיכה. להשוואה, במערכת הסליקה הסופר-מאובטחת שבנינו, העמלה הכוללת היא מהנמוכות בישראל (פחות מ-2% בממוצע). לטעמנו תשלום עמלה גבוהה לפייפאל מבטא חוסר כבוד לכספי המו"לים שעדיף שיושקע בעבודה עיתונאית ובשינוי המציאות.

גם אצלנו אפשר לבטל את התמיכה בקליק! בנינו בהשקעה רבה את האזור האישי למו"ל, שם ניתן בלחיצת כפתור, בלי לדבר עם אף אחד ובלי לחצים או הצקות, לבטל את התמיכה. אנחנו יודעים שזה שיקול חשוב בהעדפה של אנשים לפייפאל – ולכן חשוב להדגיש שהוא קיים גם אצלנו.

אנחנו מאמינים שהדרך היחידה לעשות כיום עיתונות נקייה, ביקורתית ומעמיקה היא בתמיכה ציבורית מלאה בהוראות קבע. תמיכות קבועות מעניקות יציבות ויכולת תכנון לטווח ארוך – שני התנאים המרכזיים לעיתונות חופשית (תנאים שכמעט ולא קיימים יותר בתקשורת הישראלית).

תמיכה קבועה בכל סכום היא מאוד משמעותית. בכנות: אנחנו נעדיף הוראת קבע של 10 שקלים בחודש על תמיכה חד-פעמית של 100 שקלים.

לכן רק תמיכה קבועה (בכל סכום) מעניקה מעמד מו"ל ואת זכות ההשתתפות בהצבעות אסטרטגיות של הארגון.

לצד זאת, אם תמיכה קבועה לא מתאפשרת עבורך כמובן שגם תמיכה חד-פעמית מוערכת מכל הלב! ניתן להעביר תמיכה חד-פעמית בלחיצה פה.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

יש לך שאלה על שקוף או על הליך ההצטרפות?

אפשר לכתוב לנו כאן ונחזור אליך ממש בהקדם:

בכלל רצית לתמוך באופן חד-פעמי?

תמיכות קבועות מעניקות יציבות ויכולת תכנון לטווח ארוך, ותמיד נעדיף תמיכה קבועה בכל סכום על פני תמיכה חד-פעמית בסכום גבוה יותר.

אבל אם זה פחות מתאים לך עכשיו, כמובן שגם תמיכה חד-פעמית מוערכת מכל הלב! ניתן לתמוך באופן חד פעמי בלחיצה פה.

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.